Spadne slovenský futsal ešte na väčšie dno?

Autor: Vladimír Ambrozek | 2.12.2014 o 14:02 | (upravené 2.12.2014 o 23:32) Karma článku: 4,81 | Prečítané:  1247x

V pamäti futsalových fanúšikov i športovej verejnosti stále ešte doznieva kauza, keď sa nedávno najlepší futsaloví hráči krajiny vzdali reprezentovania Slovenska. Po stretnutí s predstaviteľmi vedenia, ktoré im dalo určité záruky, si najcennejší dres obliekli opäť.

Jasnejšie bude o dva týždne

V polovičke decembra vyprší hraničná lehota, ktorú stanovilo vedenie zväzu reprezentantom pre vyplatenie aspoň časti ich finančných nárokov, keďže futsalová elita Slovenska od januára stále nevidela zo svojich sľúbených diét ani jediné euro a ich pohľadávky stále narastajú. V rovnakej situácii je aj väčšia časť realizačného tímu. Koľko dlhuje zväz reprezentačnému trénerovi vie asi iba on sám a vedenie futsalu, podľa našich informácií je to niekoľko tisíc eur! VV SFZ ešte začiatkom novembra na svojom výjazdovom rokovaní v obci Vrakúň schválil návrh zmluvy pre reprezentačného trénera, podpis zmluvy podmienil vysporiadaním vzťahov s hráčmi v reprezentácii a to tak, aby hráči, ktorí sa vzdali reprezentovania, opätovne súhlasili s reprezentovaním. K podpisu zmluvy medzi prezidentom SFZ a reprezentačným trénerom SF doposiaľ z nejasných príčin stále nedošlo...

Prekvapenie na reprezentačnom zraze

Po skvele zvládnutej akcii v Humennom pricestoval na Slovensko kvalitný výber a účastník posledných ME zo Slovinska. Po dlhej a náročnej ceste ich čakalo "príjemné" prekvapenie v podobe ubytovania v štýle rumunskej robotníckej ubytovne z päťdesiatych rokov! Nemožno sa ani čudovať, že v pripravenom luxuse vydržali necelých dvadsaťštyri hodín a presťahovali sa. Naopak slovenskí reprezentanti si za posledné mesiace zvykli už na všetko a ubytovanie si jednohlasne pochvaľujú. Až komicky vyznievajú slová prezidenta zväzu Dušana Dobšoviča, ktorý po zvolení do funcie na konferencii v Poprade médiám avizoval: "Šiel som do toho s tým, aby som dokázal, že slovenský futsal môžeme niekam posunúť. Od mája som začal pracovať na tom, aby sme mohli povedať, že slovenský futsal je tam, kde má byť."

Opäť pripomíname úryvok z obsiahleho štatútu reprezentanta, kde sa píše: Slovenský futsal má za povinnosť vytvárať reprezentantom vhodné podmienky pre dosahovanie cieľov reprezentácie, uhradiť odmeny a finančné nároky reprezentanta... Keďže zástupcovia A tímu mali vo viacerých bodoch k nemu výhrady, nepodpísali ho.

Nezaslúžia si hráči, ktorí reprezentujú svoju krajinu s dvojkrížom na srdci, podotýkame stále zadarmo, viac? Kauzu budeme aj naďalej sledovať, veríme, že už o necelé dva týždne sa dočkáme konečne aj príjemného, optimistického a pozitívneho prekvapenia!

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Galkova kauza odpočúvania trvá roky, súdy ju nechcú riešiť

Obžaloba na bývalého šéfa Vojenského obranného spravodajstva Pavla Brychtu leží na súde od februára 2016. Najvyšší súd mu teraz prikázal konať.

KOMENTÁRE

Česi mieria do čiernej diery Európy. Všetko pre korunu

Je možné, že šanca ľahkého vstupu do eurozóny zmizne.


Už ste čítali?